Vltava-Dunaj

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Nový průvodce Vltavsko – dunajskou cestou.


Vedle celé řady aktivit, které během každého roku v našem oboru Klubu českých turistů START Český Krumlov probíhají, je pro letošní turistickou sezonu s předstihem připraveno nové vydání průvodce po tzv. Vltavsko – dunajské cestě. Jak samotný název napovídá, pomůže zájemcům o absolvování této osmdesátikilometrové trasy, která spojuje okresní město Český Krumlov s hlavním městem Horního Rakouska Lincem, najít nejkratší spojení mezi oběma městy a to po nefrekventovaných komunikacích, cestách a pěšinách.
Průvodce, jehož vydání finančně podpořilo Město Český Krumlov, obsahuje vedle popisu historie této cesty
, založené před více než patnácti lety, také všeobecné pokyny s návrhem vhodných turistických map, popis značení, určení místa, kde lze průvodce získat a orientační tabulku vzdáleností.
Popis trasy, vedoucí na českém území z horního konce náměstí v Českém Krumlově přes Přídolí, Zahořánky, Rožmitál na Šumavě, Rožmberk, Vyšší Brod, Studánky a kdysi nejjižnější obydlené místo Čech, nyní zaniklou vesnici Radvanov, pokračuje na rakouském území přes Rading, Bad Leonfelden, Schönau, Zwettl an der Rodl, Hellmondsödt a Oberbairing ke kostelu sv. Magdaleny, kde byla původní konečná stanice koněspřežky vedoucí z Českých Budějovic do Lince. Zde Vltavsko - dunajská cesta končí. Nedaleko pod kostelem je obchod BILLA na jehož parkovišti lze poutníky, plné nových zážitků, očekávat či vyzvednout.
Každému místu, kterým cesta prochází, jsou věnovány tři bloky informací a to o historii, o pamětihodnostech a kulturních památkách a nakonec aktuální nabídky. V těch turista může zjistit možnosti občerstvení, ubytování, otevírací doby kulturních památek, restaurací a muzeí. Informace jsou doplněny o kontaktní adresy, o odkazy na webové stránky jednotlivých zařízení jako i telefonní čísla či adresy dostupné na internetu. Dočte se také o odbočkách k zajímavostem ležících podél cesty.
Průvodce ve formátu A5 je tištěný na křídovém papíře, je doplněný o mapky se zakreslenou trasou a řadou barevných fotografií. Barevný obal je z materiálu, který odolá jak uložení v batohu, tak krátkodobému působení nepřízně počasí.
Ten, kdo projde celou trasu a opatří si na osmi v průvodci předepsaných místech razítka jako důkaz o absolvování cesty, může si v místě, kde průvodce získal, vyzvednout kovový odznak s logem a pojmenováním cesty v českém a německém jazyce. Doba pro projití nebo projetí na kole není nijak časově limitována.
Průvodce lze získat v Českém Krumlově v obchodu Čert a Káča, nacházejícím se v domě KČT START v Českém Krumlově na rohu Dlouhé a Radniční ulice č.
p. 100. Dům stojí asi 100 m od náměstí směrem k historickému Lazebnickému mostu, nad kterým se tyčí zámecká věž.
Cena průvodce včetně odznaku je 60,- Kč. Pokud si přejete jeho zaslání poštou, můžete si o něj napsat na adresu: Klub českých turistů START, Dlouhá 100, 381 01 Český Krumlov. Cena pak bude navýšena o desetikorunové balné a aktuální poštovné.
Výbor KČT START Český Krumlov přeje všem, kteří se rozhodnou tuto trasu projít,


Šťastnou cestu !


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky